Uchwała Nr XVIII/221/04 Rady Miejskiej w Zalewie z dnia 29 kwietnia 2004r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Zalewo w obrębach geodezyjnych: Jerzwałd, Kupin i Witoszewo.

 

Uchwała Nr XVIII/221/04

Rady Miejskiej w Zalewie

z dnia 29 kwietnia 2004r.

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Zalewo w obrębach geodezyjnych: Jerzwałd, Kupin i Witoszewo.

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5) ustawy z dnia 8.03.1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001r. Nr 142, poz. 1591 oraz z 2002r. Nr 23, poz. 220, Nr 62, poz. 558, Nr 113, poz. 984, Nr 153, poz. 1271, Nr 214, poz. 1806 i z 2003r. Nr 80, poz. 717) i art. 20 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80 z 2003 r., poz. 717) Rada Miejska w Zalewie uchwala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy Zalewo w obrębach geodezyjnych: Jerzwałd, Kupin i Witoszewo, zwany dalej “planem”. Ustalenia planu stanowią treść niniejszej uchwały.

§ 1. Granice planu określa uchwała Nr V/44/2003 Rady Miejskiej w Zalewie z dnia 12 lutego 2003r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Zalewo w obrębach geodezyjnych: Jerzwałd, Kupin i Witoszewo, zwanego dalej “planem”.

§ 2. 1. Załączniki do uchwały:

  1. Nr 1, zawierający lokalizacje zmiany planu, sporządzony na mapie w skali 1:100 000,
  2. Nr 2, 3, 4 sporządzone na mapach w skali 1:1000 zawierające treści rysunku planu,

stanowią rysunek planu.

2. Rysunek planu obowiązuje w następującym zakresie jego ustaleń:

a) granic planu,

  1. linii rozgraniczających tereny o różnych funkcjach i zasadach zagospodarowania,
  2. nieprzekraczalnych linii zabudowy,

d) oznaczeń przeznaczenia terenów na cele: MN – zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, U – zabudowy usługowej, KD – komunikacji kołowej, R - rolnicze.

§ 3. Ustalenia dotyczące przeznaczenia terenów:

Nr-y załączników

do uchwały oraz obr. geodezyjne, których dotyczy plan

Oznaczenie terenu

Przeznaczenie terenu

2

obręb Jerzwałd

1 MN

zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna

1 KD

komunikacja kołowa

3

obręb Kupin

1 U

zabudowa usługowa

1 R

Rolnicze

2 KD

komunikacja kołowa

4

obręb Witoszewo

2 MN

zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna

3 KD

komunikacja kołowa

2 R

Rolnicze

 

§ 4. Ustalenia zasad ochrony i kształtowania ładu przestrzennego:

  1. Zasady kształtowania ładu przestrzennego:

Oznaczenie terenu

Zasady

1 MN, 2 MN

Dopuszcza się możliwość lokalizacji nowej zabudowy.

1 U

Dopuszcza się możliwość lokalizacji nowej zabudowy.

§ 5. Ustalenia dotyczące zasad ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego:

  1. Na obszarze oznaczonym w rysunku planu symbolem 1U (obręb Kupin) dopuszcza się lokalizację inwestycji mogących znacząco oddziaływać na środowisko (wymagających sporządzenia raportu wymaganego przepisami Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 24 września 2002 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych kryteriach związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięć do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko).
  2. Na obszarach oznaczonych w rysunku planu symbolami: 1R (obręb Kupin) i 2R (obręb Witoszewo) nie dopuszcza się zabudowy.

§ 6. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków – nie ustala się.

§ 7. Ustalenia dotyczące parametrów i wskaźników kształtowania zabudowy:

Oznaczenie terenu

Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy

1MN, 2MN, 1 U

  1. W granicach terenu oznaczonego w rysunku planu symbolem 1MN zezwala się na zabudowę w ilości jednego budynku o funkcji podstawowej (mieszkalnego jednorodzinnego).
  2. Ustala się możliwość zabudowy gospodarczej towarzyszącej funkcji mieszkalnej, o maksymalne wysokości jednej kondygnacji.
  3. Zabudowę o funkcji mieszkaniowej i usługowej należy kształtować jako wolnostojącą, do trzech kondygnacji, z ostatnią kondygnacją jako poddaszem użytkowym.
  4. Ustala się kąt nachylenia połaci dachowych do przekroju poziomego budynku w przedziale 35-45o.
  5. Nieprzekraczalne linie zabudowy ustala rysunek planu.
  6. Minimalną powierzchnię biologicznie czynną dla każdej z działek budowlanych ustala się w wielkości 50 % powierzchni przedmiotowej działki.

 

§ 8. Ustalenia dotyczące zasad podziału gruntów na nieruchomości budowlane:

  1. W celu dokonywania podziałów na nieruchomości budowlane w granicach terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej oznaczonej w rysunku planu symbolem 2MN , o których mowa w § 3 uchwały, obowiązują następujące zasady ich kształtowania:
    1. minimalna powierzchnia działki budowlanej powinna wynosić 2000 m2,
    2. minimalna szerokość działki budowlanej w jej linii granicy z dojazdem do drogi publicznej lub z drogą publiczną powinna wynosić 25 m,
    3. minimalna szerokość dojazdów do dróg publicznych dla wydzielanych działek budowlanych powinna wynosić minimum 10 m.
  2. Projekty w/w podziałów gruntów na nieruchomości budowlane powinny uwzględniać możliwości zagospodarowania działki budowlanej wraz z zapewnieniem dojazdu do drogi publicznej, o których mowa we właściwych przepisach o gospodarce nieruchomościami.

 

 

§ 9. Ustalenia dotyczące zasad modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji i infrastruktury:

  1. W granicach planu każda z działek budowlanych przeznaczonych pod zabudowę budynkami na pobyt ludzi powinna mieć zapewnioną możliwość przyłączenia uzbrojenia działki lub bezpośrednio budynku do zewnętrznych sieci: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, elektroenergetycznej.

  1. W granicach planu zaopatrzenie w ciepło każdej z działek budowlanych przeznaczonych pod zabudowę budynkami na pobyt ludzi może być dokonywane z indywidualnych źródeł ciepła, o ile pozwalają na to właściwe przepisy szczególne, z wykluczeniem paliw węglowych.
  2. Zasady przyłączeń, o których mowa w punkcie 1 powinny być określone w stosownych warunkach technicznych, wydawanych na podstawie właściwych przepisów szczególnych.
  3. Do czasu przyłączenia w/w nieruchomości do gminnych systemów: zaopatrzenia w wodę oraz odprowadzenia i oczyszczenia ścieków, w granicach planu zezwala się na korzystanie z indywidualnych ujęć wody oraz ze zbiorników bezodpływowych na ścieki.
  4. Wskaźniki dotyczące minimalnej ilości miejsc parkingowych dla terenu oznaczonego w rysunku planu symbolem 1 U ustala się na 5 miejsc na 100 m2 pow. użytkowej.
  5. Zasady obsługi komunikacyjnej:

Oznaczenie terenu

Funkcja komunikacyjna

Klasa techniczna

Szerokość pasa drogowego w liniach rozgraniczających

1 KD, 3KD

Drogi publiczne

D 1x2

istniejąca

2 KD

Droga wojewódzka

G 1x2

istniejąca

§ 10. 1. W granicach zmiany planu nie występują zadania własne gminy z zakresu infrastruktury technicznej, o których mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

2. Rozstrzygnięcia, o których mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, zawiera załącznik Nr 5 do uchwały.

§ 11. Ustalenia dotyczące stawek z tytułu art. 36 ust. 3 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym:

Oznaczenie terenu

Stawka w %

1MN, 2MN, 1U

15

§ 12. 1. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz publikacji na stronie internetowej gminy.

2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Zalewa.

§ 13. Uchwała wchodzi w życie po 30 dniach od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.





Informacja pochodzi z Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Zalewo
http://www.zalewo.f117.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.zalewo.f117.pl/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=338