Załącznik Nr 1 - 2 do Uchwały XXV/296/04

 

Załącznik Nr 1

do Uchwały Nr XXV/296/04

Rady Miejskiej w Zalewie

                                                        z dnia 1 grudnia 2004 r.

 

 

REGULAMIN

wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez gminę ZALEWO

 

PRZEPISY WSTĘPNE

§ 1.

  1. Wynagrodzenie nauczycieli składa się z:

  1. wynagrodzenia zasadniczego,
  2. dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego oraz za warunki pracy,
  3. wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny zastępstw doraźnych,
  4. nagród i innych świadczeń wynikających ze stosunku pracy, z wyłączeniem świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych oraz dodatków: mieszkaniowego i z tytułu zatrudnienia na wsi lub w mieście liczącym do 5.000 mieszkańców.

  1. Wysokość stawek wynagrodzeń, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 4 ustala ustawa z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (tekst jednolity: Dz. U. z 2003 r. Nr 118 poz. 1112) oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 maja 2000 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, sposobu obliczania wysokości stawki wynagrodzenia zasadniczego za jedną godzinę przeliczeniową, wykazu stanowisk oraz dodatkowych zadań i zajęć uprawniających do dodatku funkcyjnego, ogólnych warunków przyznawania dodatku motywacyjnego, wykazu trudnych i uciążliwych warunków pracy stanowiących podstawę przyznania dodatku za warunki pracy oraz szczególnych przypadków zaliczania okresów zatrudnienia i innych okresów uprawniających do dodatku za wysługę lat (Dz. U. z 2000 r. Nr 39 poz. 455 z późn. zmianami, ostatnia zmiana Dz. U. z 2003 r. Nr 34 poz. 286)

 

 

ROZDZIAŁ I

Dodatek za wysługę lat.

§ 2.

  1. Nauczycielom przysługuje dodatek za wysługę lat w wysokości 1% wynagrodzenia zasadniczego za każdy rok pracy, wypłacany w okresach miesięcznych poczynając od czwartego roku pracy, z tym że dodatek ten nie może przekroczyć 20% wynagrodzenia zasadniczego.

§ 3.

  1. Dodatek za wysługę lat przysługuje:

  1. począwszy od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nauczyciel nabył prawo do dodatku lub wyższej stawki dodatku, jeżeli nabycie prawa nastąpiło w ciągu miesiąca.
  2. za dany miesiąc, jeżeli nabycie prawa do dodatku lub wyższej stawki nastąpiło od pierwszego dnia miesiąca.

  1. Dodatek za wysługę lat przysługuje nauczycielowi za okres urlopu dla poratowania zdrowia oraz za dni, za które otrzymuje wynagrodzenie, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej. Dodatek ten przysługuje również za dni nieobecności w pracy z powodu niezdolności do pracy wskutek choroby bądź konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem lub chorym członkiem rodziny, za które nauczyciel otrzymuje wynagrodzenie lub zasiłek z ubezpieczenia społecznego.
  2. Dodatek za wysługę lat wypłaca się z góry w terminie wypłaty wynagrodzenia.

 

 

ROZDZIAŁ II

Dodatek motywacyjny

§ 4.

  1. Kwota odpisu na dodatek motywacyjny na jeden etat nauczyciela stanowi od 3% do 8% stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela kontraktowego posiadającego stopień naukowy doktora lub doktora habilitowanego, tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym ujętej w tabeli zaszeregowania stanowiącej załącznik do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 maja 2000 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, sposobu obliczania wysokości stawki wynagrodzenia zasadniczego za jedną godzinę przeliczeniową, wykazu stanowisk oraz dodatkowych zadań i zajęć uprawniających do dodatku funkcyjnego, ogólnych warunków przyznawania dodatku motywacyjnego, wykazu trudnych i uciążliwych warunków pracy oraz szczególnych przypadków zaliczania okresów zatrudnienia i innych okresów uprawniających do dodatku za wysługę lat. (Dz. U. Nr 39 poz. 455 z późn. zm.).
  2. Wysokość środków finansowych na dodatki motywacyjne dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych wynosi 5% - 20% wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela kontraktowego.
  3. Dodatek motywacyjny przyznaje się procentowo na czas określony, nie krótszy niż 6 miesięcy i nie dłuższy niż 1 rok.
  4. Kwota dodatku motywacyjnego nie może przekroczyć 20% wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela kontraktowego.
  5. Wysokość dodatku motywacyjnego dla nauczyciela ustala dyrektor po zasiągnięciu opinii zakładowej organizacji związkowej.
  6. Dyrektorowi placówki wysokość dodatku motywacyjnego ustala Burmistrz Zalewa.
  7. Zasady i kryteria przyznawania dodatku motywacyjnego, w graniach posiadanych środków finansowych, ustala dyrektor placówki w uzgodnieniu z zakładowymi organizacjami związkowymi, a dla dyrektora – Burmistrz w uzgodnieniu z odpowiednimi strukturami związków zawodowych.
  8. Wysokość procentu na dodatki motywacyjne dla nauczycieli będzie określona corocznie w drodze Zarządzenia Burmistrza Zalewa w terminach do dnia 30 czerwca i dnia 31 grudnia danego roku, który winien przy jego ustalaniu uwzględnić aktualne możliwości budżetu gminy, zachowując § 3 pkt 1 regulaminu.
  9. Dodatek motywacyjny wypłacany jest z góry w terminie wypłaty wynagrodzenia.

 

 

ROZDZIAŁ III

Dodatek funkcyjny

§ 5.

  1. Nauczycielowi, któremu powierzono stanowisko dyrektora lub wicedyrektora albo inne stanowisko kierownicze przewidziane w statucie placówki, przysługuje dodatek funkcyjny w wysokości określonej w poniższej tabeli:

 

Lp.

Stanowisko

Procent miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela

1.

PRZEDSZKOLA

  1. Dyrektor przedszkola czynnego ponad 5 godzin dziennie

  1. do 4 oddziałów
  2. powyżej 4 oddziałów

 

 

5%

15%

 

 

35%

45%

2.

SZKOŁY WSZYSTKICH TYPÓW

  1. Dyrektor szkoły liczącej:

  1. do 8 oddziałów
  2. od 9 do 16 oddziałów
  3. od 17 oddziałów i więcej

  1. Kierownik punktu filialnego
  2. Wicedyrektor
  3. Kierownik świetlicy

 

15%

25%

35%

5%

15%

5%

 

45%

55%

65%

25%

45%

25%

 

  1. Dodatek funkcyjny przysługuje również nauczycielowi z tytułu:

  1. sprawowania funkcji opiekuna stażu – 5% wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela mianowanego posiadającego stopień naukowy doktora habilitowanego, tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym.
  2. powierzenia wychowawstwa klasy – 2% wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela mianowanego, posiadającego stopień naukowy doktora habilitowanego, tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym.

  1. Dodatek funkcyjny przysługuje również nauczycielom, którym powierzono obowiązki kierownicze w zastępstwie. Prawo do dodatku powstaje od 1 dnia miesiąca po upływie jednomiesięcznego okresu pełnienia obowiązków i wygasa z 1 dniem miesiąca następującego po zaprzestaniu pełnienia tych obowiązków.
  2. Wysokość dodatku funkcyjnego w granicach określonych tabelą ustala dla dyrektorów placówek Burmistrz Zalewa, a dla wicedyrektorów oraz nauczycieli uprawnionych dyrektor placówki.
  3. Przy ustalaniu wysokości dodatku funkcyjnego bierze się pod uwagę liczbę dzieci, oddziałów, liczbę pracowników, liczbę kadry kierowniczej, warunki organizacyjne placówki, zmianowość, stan techniczny, liczbę budynków, wyniki pracy szkoły itd.
  4. W razie zbiegu tytułów do dwóch lub więcej dodatków funkcyjnych nauczycielowi przysługują wszystkie.
  5. Prawo do dodatku funkcyjnego powstaje od 1 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło powierzenie stanowiska kierowniczego, a jeżeli powierzenie nastąpiło od 1 dnia miesiąca, to od tego dnia.
  6. Dodatek funkcyjny nie przysługuje w okresie:

  1. nieusprawiedliwionej nieobecności w pracy,
  2. urlopu dla poratowania zdrowia,
  3. zaprzestania pełnienia obowiązków z innych powodów.

  1. Dodatek funkcyjny wypłaca się z góry, w terminie wypłaty wynagrodzenia.

 

 

ROZDZIAŁ IV

Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe

oraz za godziny doraźnych zastępstw.

 

§ 6.

  1. W szczególnych przypadkach, podyktowanych wyłącznie koniecznością realizacji programu nauczania w szkołach, nauczyciel może być zobowiązany do odpłatnej pracy w godzinach ponadwymiarowych, zgodnie z posiadaną specjalnością, których liczba nie może przekroczyć ¼ tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć. Przydzielenie nauczycielowi większej liczby godzin ponadwymiarowych może nastąpić wyłącznie za jego zgodą, jednak w wymiarze nie przekraczającym ½ tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć. Przydzielenie godzin ponadwymiarowych dyrektorom wymaga zgody Burmistrza Zalewa.
  2. Przez godzinę ponadwymiarową rozumie się przydzieloną nauczycielowi godziną zajęć dydaktycznych, wychowawczych, opiekuńczych powyżej tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć.
  3. Wynagrodzenie za jedną godzinę ponadwymiarową ustala się dzieląc stawkę wynagrodzenia zasadniczego (łącznie z dodatkami za warunki pracy) przez miesięczną liczbę godzin obowiązkowego wymiaru zajęć realizowanych przez nauczyciela.
  4. Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe przydzielone w planie organizacyjnym nie przysługuje za dni, w których nauczyciel nie realizuje zajęć z powodu przerw przewidzianych przepisami o organizacji roku szkolnego, rozpoczynania lub kończenia zajęć w środku tygodnia oraz za dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy. Godziny ponadwymiarowe przypadające w dniach, w których nauczyciel nie mógł ich realizować z takich przyczyn jak:

  1. zawieszenie zajęć z powodu epidemii lub mrozów,
  2. wyjazdu dzieci na wycieczki lub imprezy,
  3. choroby ucznia nauczanego indywidualnie, trwające nie dłużej niż 7 dni,
  4. rekolekcji,
  5. udziału nauczyciela w konferencji metodycznej,
  6. Dnia Edukacji Narodowej

traktuje się jako godziny faktycznie odbyte.

  1. Dla ustalenia wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe w tygodniach, w których przypadają dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy lub dni ustawowo wolne od pracy oraz w tygodniach, w których zajęcia odbywają się lub kończą w środku tygodnia – za podstawę ustalenia liczby godzin ponadwymiarowych przyjmuje się tygodniowy wymiar zajęć określony w Karcie Nauczyciela, pomniejszony o 1/5 tego wymiaru lub ¼ (gdy dla nauczyciela ustalono czterodniowy tydzień pracy) za każdy dzień usprawiedliwionej nieobecności w pracy lub dzień ustawowo wolny od pracy. Liczba godzin ponadwymiarowych, za które nie przysługuje wynagrodzenie w takim tygodniu , nie może być jednak większa niż liczba godzin przydzielonych w planie organizacyjnym.
  2. Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe oraz godziny doraźnych zastępstw wypłaca się według stawki osobistego zaszeregowania nauczyciela, z uwzględnieniem dodatków za warunki pracy.
  3. Dyrektorowi szkoły nie przysługuje prawo do wynagrodzenia z tytułu zrealizowanych godzin zastępstw doraźnych.
  4. Wynagrodzenie za godziny zastępstw doraźnych przysługuje w wysokości jak za godziny ponadwymiarowe.
  5. Przydzielenie godzin doraźnych zastępstw powinno zapewnić realizację programu nauczania.
  6. Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i doraźne zastępstwa wypłaca się z dołu.

 

 

ROZDZIAŁ V

Dodatki za warunki pracy.

§ 7.

  1. Nauczycielowi przysługuje dodatek z tytułu pracy w trudnych lub uciążliwych warunkach określonych w 6 i 7 Rozporządzenia MEN z dnia 11 maja 2000 r. (Dz. U. Nr 39, poz. 455) w wysokości do 25% pobieranego wynagrodzenia zasadniczego.
  2. W przypadku zbiegu do obu dodatków nauczycielowi przysługuje dodatek w wysokości, o której mowa w ust. 1
  3. Dodatek za uciążliwe warunki pracy przysługuje nauczycielowi w wysokości do 25 % pobieranego wynagrodzenia zasadniczego, proporcjonalnie do ilości przepracowanych godzin.
  4. Dodatek, o którym mowa w ust. 1 ustala dyrektor szkoły, a dla dyrektora Burmistrz biorąc pod uwagę stopień trudności, uciążliwości realizowanych zajęć lub wykonywanych prac.
  5. Dodatek, o którym mowa w ust. 1 przysługuje w okresie faktycznego wykonywania pracy, z którą dodatek jest związany oraz w okresie niewykonywania pracy, za który przysługuje wynagrodzenie liczone jak za okres urlopu wypoczynkowego, chyba że przepis szczegółowy stanowi inaczej.
  6. Dodatek wypłaca się proporcjonalnie do wymiaru realizowanego przez nauczyciela części obowiązującego pensum w warunkach trudnych i uciążliwych lub jeżeli jest zatrudniony w niepełnym wymiarze zajęć.
  7. Dodatek wymieniony w niniejszym paragrafie wypłaca się z dołu.

 

 

 

ROZDZIAŁ VI

Nagrody ze specjalnego funduszu nagród.

§ 8.

  1. Tworzy się specjalny fundusz na nagrody dla nauczycieli, który stanowi 1% planowanego rocznego funduszu ich wynagrodzeń osobowych.
  2. Ustala się następujący podział specjalnego funduszu nagród:

  1. 60% tego funduszu na nagrody Burmistrza,
  2. 40% tego funduszu na nagrody dyrektorów szkół.

§ 9.

Nagrody przyznawane są w terminie do dnia 14 października każdego roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W szczególnie uzasadnionych przypadkach nagroda może być przyznana w innym terminie.

§ 10.

Nagrody mogą być przyznawane nauczycielom po przepracowaniu w szkole co najmniej 1 roku.

§ 11.

Burmistrz Zalewa przyznaje i ustala corocznie wysokość nagrody do 1,5- krotności wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela dyplomowanego.

§ 12.

Nagrody dyrektorom publicznych placówek oświatowych samodzielnie przyznaje Burmistrz Zalewa, biorąc pod uwagę:

  1. sposób kierowania bieżącą działalnością dydaktyczno – wychowawczą placówki;
  2. jakość dokumentów programowo – organizacyjnych placówki;
  3. realizację zadań wynikających z nadzoru pedagogicznego;
  4. udzielanie nauczycielom merytorycznej pomocy i inspirowanie ich do pracy twórczej i innowacyjnej;
  5. motywowanie nauczycieli do podnoszenia kwalifikacji;
  6. prawidłowe wykorzystywanie środków budżetowych;
  7. umiejętność pozyskiwania środków pozabudżetowych;
  8. dbałość o mienie szkoły, stan sanitarny i ochronę p. poż.;
  9. umiejętność współpracy w zespole;
  10. udział w zajęciach pozalekcyjnych na rzecz szkoły i środowiska;
  11. udział szkoły w olimpiadach, pozaszkolnych imprezach kulturalnych i sportowych.

]

§ 13.

  1. Z wnioskiem o przyznanie nagrody dla nauczyciela lub wicedyrektora występuje dyrektor publicznej placówki oświatowej.
  2. Inicjatywę w sprawie wniosku o nagrodę podejmować mogą również:

  1. rada pedagogiczna;
  2. rada rodziców;
  3. rada szkoły;
  4. związki zawodowe;

  1. Ostateczne decyzje o wystąpieniu z wnioskiem o przyznanie nagrody podejmuje dyrektor publicznej placówki oświatowej.

§ 14.

Wnioski z imiennym wykazem placówki przesyłają do Urzędu Miejskiego w Zalewie w terminie do dnia 30 września każdego roku.

§ 15.

  1. Wnioski opiniuje komisja nagród powołana przez Burmistrza Zalewa.
  2. W skład komisji nagród wchodzą:

  1. Sekretarz Gminy;
  2. Przewodniczący właściwej Komisji ds. Oświaty;
  3. Przedstawiciele Związków Zawodowych zrzeszających nauczycieli (po jednym przedstawicielu każdego ze związków).

 

§ 16.

Zgodnie z art. 41 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Tekst jednolity: z 1996 r. Dz. U. Nr 67, poz. 329 z późn. zm.) wniosek o przyznanie nagrody opiniuje rada pedagogiczna. Opinia winna być wyrażona w formie zdania zamieszczonego we wniosku, w rubryce pod uzasadnieniem

“Wniosek zaopiniowano na posiedzeniu rady pedagogicznej – protokół z dnia ........... nr ............”.

 

§17.

Zgodnie z art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (Dz. U. Nr 55, poz.234 z późn. zm.) wniosek podlega dodatkowo uzgodnieniu (bez adnotacji na wniosku) z:

  1. zarządem zakładowej organizacji związkowej działającej w publicznej placówce oświatowej – dotyczy nauczyciela i wicedyrektora;
  2. zarządem ponadzakładowej organizacji związkowej – dotyczy dyrektora.
  3. Potwierdzenie uzgodnienia pozostaje w aktach szkoły lub placówki.

 

 

 

§ 18.

Nagroda może być przyznana nauczycielowi, który posiada ostatnią dobrą ocenę pracy pedagogicznej oraz spełnia 4 z następujących kryteriów:

 

  1. w zakresie pracy dydaktyczno – wychowawczej:

  1. osiąga dobre wyniki w nauczaniu potwierdzone w sprawdzianach i egzaminach uczniów, przeprowadzonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne,
  2. podejmuje działalność innowacyjną w zakresie wdrażania nowatorskich metod nauczania i wychowania, opracowywania autorskich programów i publikacji,
  3. osiąga dobre wyniki w nauczaniu, potwierdzone zakwalifikowaniem uczniów do udziału w zawodach II stopnia (okręgowych) lub III stopnia (centralnych) ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, zajęciem przez uczniów (zespół uczniów) I – XX miejsca w konkursach, zawodach, przeglądach i festiwalach ogólnopolskich, I –X miejsca w wojewódzkich, natomiast w powiatowych za zajęcie od I – III miejsca.
  4. posiada udokumentowane osiągnięcia w pracy z uczniami uzdolnionymi lub z uczniami mającymi trudności w nauce.
  5. przygotowuje i wzorowo organizuje uroczystości szkolne lub środowiskowe, takie jak: nadanie szkole lub placówce imienia, wręczenie sztandaru, dni patrona szkoły lub placówki.
  6. prowadzi znaczącą działalność wychowawczą w klasie, szkole lub placówce przez organizowanie wycieczek, udział uczniów w spektaklach teatralnych, koncertach, wystawach i spotkaniach,
  7. organizuje imprezy kulturalne, sportowe rekreacyjne i wypoczynkowe,
  8. prawidłowo organizuje i prowadzi letni lub zimowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży
  9. osiąga dobre wyniki w pracy resocjalizacyjnej z uczniami,

 

  1. w zakresie pracy opiekuńczej:

  1. zapewnia pomoc i opiekę uczniom lub wychowankom będącym w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej, pochodzących z rodzin ubogich lub patologicznych,
  2. prowadzi działalność mającą na celu zapobieganie i zwalczanie przejawów patologii społecznej wśród dzieci i młodzieży, w szczególności narkomanii i alkoholizmu,
  3. organizuje współpracę szkoły lub placówki z jednostkami systemu ochrony zdrowia, Policją, organizacjami i stowarzyszeniami oraz rodzicami w zakresie zapobiegania i usuwania przejawów patologii społecznej i niedostosowania społecznego dzieci i młodzieży,
  4. organizuje udział rodziców w życiu szkoły lub placówki, rozwija formy współdziałania szkoły lub placówki z rodzicami

  1. w zakresie działalności pozaszkolnej, polegającej na:

  1. udziale w zorganizowanych formach doskonalenia zawodowego
  2. udzielaniu aktywnej pomocy w adaptacji zawodowej nauczycieli podejmujących pracę w zawodzie nauczyciela.

 

 

 

§ 19.

O przyznaniu nagrody czyni się wzmiankę w aktach osobowych. Wypłatę nagrody poprzedza się wręczeniem listu gratulacyjnego.

§ 20.

Szczegółowe kryteria i zasady przyznawania nagród dyrektora szkoły, placówki – określa dyrektor.

§ 21.

Dyrektor przyznaje nauczycielowi nagrodę po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej i związków zawodowych.

 

 

 

ROZDZIAŁ VII

Zasady przyznawania dodatku mieszkaniowego dla nauczycieli

 

§ 22.

  1. Nauczycielowi posiadającemu kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela przysługuje nauczycielski dodatek mieszkaniowy zgodnie z art. 54 ust. 3 i 8 Karty Nauczyciela na zasadach określonych w Zarządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 4 marca 1997 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania nauczycielskiego dodatku mieszkaniowego (M.P. z 1997 r. Nr 16 poz. 154) w następującej wysokości uzależnionej od liczby członków rodziny:

  1. 6% miesięcznej stawki najniższego wynagrodzenia za pracę pracowników, ustalonego przez Ministra Pracy i Polityki Socjalnej zwanego “najniższym wynagrodzeniem” – dla 1 osoby.
  2. 8 % - najniższego wynagrodzenia – dla 2 osób,
  3. 10% - najniższego wynagrodzenia – dla 3 osób,
  4. 12% - najniższego wynagrodzenia – dla 4 i więcej osób.

  1. Nauczycielski dodatek mieszkaniowy wypłaca się z góry.

 

 

ROZDZIAŁ VIII

Wynagrodzenie odrębne i za zajęcia dodatkowe.

§ 23.

  1. Nauczycielom, którzy w dniu wolnym od pracy realizują planowe i odpowiednio udokumentowane, zorganizowane zajęcia dydaktyczne i opiekuńczo – wychowawcze, a nie otrzymują za ten dzień innego dnia wolnego, przysługuje odrębne wynagrodzenie za efektywnie przepracowane godziny ponadwymiarowe, nie więcej jednak niż za 4 godziny.
  2. Nauczycielom zajmującym stanowiska kierownicze, sprawującym w dniu wolnym od pracy nadzór nad przebiegiem zajęć dydaktycznych i wychowawczo – opiekuńczych nie przysługuje z tego tytułu dodatkowe wynagrodzenie.
  3. Nauczycielom języka polskiego przysługuje dodatek za sprawdzanie zeszytów i prac kontrolnych w wysokości 2% wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela mianowanego proporcjonalnie do ilości zajęć języka polskiego.

 

Przepisy końcowe

§ 24.

  1. Nauczycielom zatrudnionym w niepełnym wymiarze godzin przysługuje wynagrodzenie w wysokości proporcjonalnej do wymiaru zajęć określonego w umowie o pracę.
  2. Nauczycielowi nie przysługuje wynagrodzenie za czas nieusprawiedliwionej nieobecności w pracy, a także za inne okresy, za które na podstawie odrębnych przepisów nie przysługuje wynagrodzenie.
  3. Stawkę wynagrodzenia za jeden dzień niewykonywania pracy z przyczyn wymienionych w ust. 2 ustala się dzieląc wszystkie składniki wynagrodzenia wypłacane z góry przez 30.
  4. Wysokość wynagrodzenia za okresy, o których mowa w ust. 2 oblicza się mnożąc liczbę dni niewykonywania pracy przez stawkę określoną w ust. 3.

§ 25.

  1. Nauczycielom zatrudnionym na terenie miasta i gminy Zalewo przysługuje dodatek z tytułu zatrudnienia na wsi lub w mieście liczącym do 5.000 mieszkańców w wysokości 10% wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela.
  2. Przyznanie nauczycielowi dodatku, o którym mowa w ust. 1 jest uzależnione od posiadania przez niego kwalifikacji do zajmowania stanowiska nauczyciela.
  3. Dodatek, o którym mowa w ust. 1 wypłaca się z góry.

 

 

                                                                                                     Załącznik Nr 2

                                                                                          do Uchwały Nr XXV/296/04

                                                                                          Rady Miejskiej w Zalewie

                                                                                             z dnia 1 grudnia 2004 r.

WZÓR

WNIOSEK

O PRZYZNANIE NAGRODY BURMISTRZA ZALEWA

Zgłaszam wniosek o przyznanie nagrody Burmistrza Zalewa

 

Panu/Pani ..................................................................................................................................

 

urodzonemu/nej .........................................................................................................................

/data/

.....................................................................................................................................................

/wykształcenie, staż pracy w szkole lub placówce/

zatrudnionemu/nej.......................................................................................................................

/nazwa szkoły – placówki, wymiar zatrudnienia/

.......................................................................................................................................................

/stanowisko/

.......................................................................................................................................................

/dotychczas otrzymane nagrody ministra, kuratora, dyrektora – rok otrzymania/

.......................................................................................................................................................

ostatnia ocena pracy nauczyciela /data, stopień/

/zwięzłe uzasadnienie co najmniej cztery kryteria określone w § 11 załącznika nr 1 do uchwały/ np.:

  1. Kryterium wynikające z § 11 ust.1 pkt 3
  1. Kryteria wynikające z § 11 ust. 2 pkt 1

Opinia rady pedagogicznej

Wniosek zaopiniowano pozytywnie /negatywnie/ - wpisać odpowiednio na posiedzeniu rady pedagogicznej

w dniu .............. protokół Nr ......................

Organ przedstawiający wniosek

............................. ......................... .......................

/miejscowość i data/ /pieczątka/ /podpis/

 





Informacja pochodzi z Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Zalewo
http://www.zalewo.f117.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.zalewo.f117.pl/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=520