www.bip.gov.pl   
   Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Zalewo www.zalewo.pl
Ogłoszenia
Burmistrza
Inne
Darmowa Pomoc Prawna
WÅ‚adze Gminy
Burmistrz Zalewa
Informacje
Sprawozdanie z działalności Burmistrza
Decyzje Burmistrza
ZarzÄ…dzenia Burmistrza
Rada Miejska
Uchwały Rady Miejskiej Skład Rady
Komisje
Plan pracy
Dyżury
Terminy sesji
Protokoły z Sesji
Interpelacje i zapytania radnych
GÅ‚osowania Radnych na Sesjach
Oświadcz. majątkowe
Sesje Rady
Prawo lokalne
Statut Gminy
Finanse
Budżet
Wieloletnia prognoza finansowa
Opinie RIO
Informacje wynikajÄ…ce z art. 37 ustawy o finansach publicznych
Mienie komunalne
Podatki i opłaty lokalne
Stawki podatkowe
Zwolnienia podatkowe
Informacje różne
Deklaracje podatkowe
Pomoc publiczna ulgi
Zamówienia publiczne
Przetargi Nieruchomości
UrzÄ…d Miejski
Kierownictwo
Referaty Numery telefonów
Regulamin Organizacyjny
Schemat Organizacyjny
Skargi i wnioski
Oświadczenia majątkowe
Dostęp do informacji publicznej
Petycje
Umowy cywilno-prawne
Ochrona Danych Osobowych
Ochrona środowiska
Zawiadomienia /Obwieszczenia
Decyzje o uwarunkowaniach środowiskowych
Gospodarka odpadami komunalnymi
Azbest
Przydomowe oczyszczalnie ścieków
Zagospodarowanie przestrzenne
Kontrole zewnętrzne
Programy strategiczne gminy
Organizacje pozarzÄ…dowe
Otwarte konkursy ofert - rozstrzygnięcia
Oferty pozakonkursowe
Program współpracy
Przydatne pliki do pobrania
Rejestr kultury
Procedury załatwienia spraw
[OR] Referat Organizacyjny
[USC] UrzÄ…d Stanu Cywilnego
[RF] Referat Finansowy
[IK] Referat Inwestycji, Gospodarki Mieniem Komunalnym
[GP] Referat Gospodarki Przestrzennej, Ochrony Åšrodowiska i Rolnictwa
[RL] Referat Rozwoju Lokalnego
[RP] Radca Prawny
Nabór na wolne stanowiska pracy
Gminne jednostki organizacyjne
ZASiP
MOPS
Szkoły
Placówka opiekuńczo wychowawcza "Słoneczko"
Spółki prawa handlowego
Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna
MGCK
Oświadczenia majątkowe
Konsultacje społeczne
Wybory
Referendum
Uzupełniające 2014-2018
SamorzÄ…dowe Do Sejmu i Senatu RP
Do Parlamentu UE
Prezydenta RP
Wzory druków i formularzy
Serwis
Wyszukiwarka
Statystyka
Rejestr zmian
Redakcja Biuletynu
Instrukcja obsługi
Sprawy w urzędzie
Archiwum spraw

Otrzymaliśmy
14440372
odsłon strony

Aktualnie mamy
42 gości

DECYZJA o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia

 

 

 

                                                                                                 Zalewo, dnia 30.08.2006

                                                                                                                            

                                                       

Znak sprawy – 7624/ 6 /06

 

DECYZJA


o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia


   Na podstawie art. 46 ust. 1 pkt 1, art. 46a ust. 7 pkt 4 oraz art. 56 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r., Prawo ochrony Å›rodowiska (Dz. U. Nr 62. poz.627 z późniejszymi zmianami), a także art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postÄ™powania administracyjnego ( tekst jedn. Dz. U. z 2000 r., Nr 98, poz. 1071 ze zm.), po rozpatrzeniu wniosku z dnia 28.06.2006r. zÅ‚ożonego przez UrzÄ…d Miejski , ul. CzÄ™stochowska ,14 – 230 Zalewo


          okreÅ›lam

 nastÄ™pujÄ…ce Å›rodowiskowe uwarunkowania zgody na realizacje przedsiÄ™wziÄ™cia pn. budowie sieci kanalizacji sanitarnej od ul. Tartacznej do przepompowni „P3” w Zalewie.

1.Nazwa, rodzaj i miejsce przedsięwzięcia.
PrzedsiÄ™wziÄ™cie pn. budowie sieci kanalizacji sanitarnej od ul. Tartacznej do przepompowni „P3” w Zalewie. CaÅ‚a inwestycja jest zlokalizowana na terenie miasta Zalewo na dziaÅ‚kach Nr 118/6, 128, 196/18, 195/6, 196/9, 194/2, 196/4 przy ul. Tartacznej.

2. Warunki wykorzystania terenu w fazie realizacji i eksploatacji, ze szczególnym uwzględnieniem konieczności ochrony cennych wartości przyrodniczych, zasobów naturalnych i zabytków oraz ograniczenia uciążliwości dla terenów sąsiednich.

2.1Warunki wykorzystania terenu w fazie realizacji.
Planowane przedsięwzięcie będzie realizowane na terenie Miasta Zalewo. Inwestycja nie będzie realizowana w obszarach cennych zbiorowisk roślinnych, siedlisk ptaków i zwierząt. Inwestycja realizowana będzie na terenie istniejącej zabudowy. W fazie realizacji przedsięwzięcia należy podjąć działania zmierzające do zminimalizowania negatywnych oddziaływań na środowisko w zakresie klimatu aktualnego zanieczyszczenia wód powierzchniowych i gruntowych oraz czystości powietrza.

 2.2 Warunki wykorzystania terenu w fazie eksploatacji.
Warunki w fazie eksploatacji nie zostanÄ… zmienione w odniesieniu do stanu sprzed realizacji inwestycji. Jedynie trwaÅ‚e zajÄ™cie terenu i zmiana jego zagospodarowania dotyczyć bÄ™dzie realizacji  planowanej inwestycji. W wyniku realizacji powyższego zadania podÅ‚Ä…czone zostanÄ… do sieci kanalizacyjnej pobliskie budynki mieszkalne oraz zakÅ‚ad Drobiarski „Lech Drób”.

 

 

3. Wymagania dotyczące ochrony środowiska konieczne do uwzględnienia w projekcie budowlanym:
- budowa sieci kanalizacji sanitarnej przy ul. Tartacznej do przepompowni „P3”  nie zmienia uwarunkowaÅ„ ochrony Å›rodowiska i nie zmienia parametrów podstawowych przepompowni.

- wykopy należy prowadzić w taki sposób aby warstwa urodzajna gleby była zdejmowana oddzielnie i odkładana do wykorzystania przy rekultywacji po zakończeniu robót.

- powstające odpady w trakcie realizacji inwestycji należy wywieźć na najbliższe składowisko odpadów.

- teren budowy i teren przyległy należy przywrócić do stanu pierwotnego.

 
4. Wymogi w zakresie przeciwdziaÅ‚ania skutkom awarii przemysÅ‚owych, w odniesieniu do przedsiÄ™wzięć zaliczanych do zakÅ‚adów stwarzajÄ…cych zagrożenie wystÄ…pienia poważnych awarii:

Planowane przedsięwzięcie w zakresie budowy kanalizacji sanitarnej, nie należy do inwestycji stwarzających zagrożenie wystąpienia poważnych awarii określonych w tytule IV ustawy z 27 kwietnia 2001r., prawo ochrony środowiska (Dz. U. Nr 62. poz.627 z późniejszymi zmianami).

Stosowany sprzęt w trakcie realizacji inwestycji posiada atesty a krótkotrwałe zwiększenie hałasu będzie w granicach normy.

5. Wymogi w zakresie transgenicznego oddziaływania na środowisko w odniesieniu do przedsięwzięć, dla których przeprowadzono postępowanie dotyczące transgenicznego oddziaływania na środowisko:

W toku postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko nie stwierdzono transgenicznego oddziaływania planowanego przedsięwzięcia na środowisko.

6. Stwierdzenie konieczności utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania.

Planowana inwestycja nie należy do przedsięwzięć w art. 135 ust. 1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo ochrony środowiska (Dz. U. Z 2001 roku Nr 62 poz. 627, z późniejszymi zmianami), wymagających utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania.

 

                                                       

UZASADNIENIE


           PostÄ™powanie administracyjne prowadzone byÅ‚o w sprawie wydania decyzji okreÅ›lajÄ…cej Å›rodowiskowe uwarunkowania dla planowanego przedsiÄ™wziÄ™cia polegajÄ…cego na budowie sieci kanalizacji sanitarnej od ulicy Tartacznej do przepompowni „P3” w Zalewie.

 

PostÄ™powanie administracyjne  zostaÅ‚o wszczÄ™te w dniu 11 lipca 2006roku.

Zgodnie z art.46 ust. 1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 roku – Prawo ochrony Å›rodowiska (Dz. U. Nr 62. poz. 627 z późniejszymi zmianami), realizacja planowanego przedsiÄ™wziÄ™cia mogÄ…cego znaczÄ…co oddziaÅ‚ywać na Å›rodowisko (okreÅ›lonego w RozporzÄ…dzeniu Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2004 roku w sprawie okreÅ›lenia rodzajów przedsiÄ™wziÄ™cia mogÄ…cych znaczÄ…co oddziaÅ‚ywać na Å›rodowisko oraz szczegółowych uwarunkowaÅ„ zwiÄ…zanych z kwalifikowaniem przedsiÄ™wziÄ™cia do sporzÄ…dzenia raportu o oddziaÅ‚ywaniu na Å›rodowisko- Dz. U. z  2004 roku Nr 257 poz. 2573, z późniejszymi zmianami) jest dopuszczalna wyÅ‚Ä…cznie po uzyskaniu decyzji o Å›rodowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizacje przedsiÄ™wziÄ™cia.
        W toku postÄ™powania stwierdzono, że wnioskowana inwestycja jest przedsiÄ™wziÄ™ciem wymienionym w § 3 pkt. 65 i 72 RozporzÄ…dzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2004 roku w sprawie okreÅ›lenia rodzajów przedsiÄ™wzięć mogÄ…cych znaczÄ…co oddziaÅ‚ywać na Å›rodowisko oraz szczegółowych uwarunkowaÅ„ zwiÄ…zanych z kwalifikowaniem przedsiÄ™wziÄ™cia do sporzÄ…dzenia raportu o oddziaÅ‚ywaniu na Å›rodowisko (Dz. U. z 2004 Nr 257 poz. 2573, z późniejszymi zmianami).


          Zgodnie z art. 51 ust 3 ustawy Prawo ochrony Å›rodowiska organ prowadzÄ…cy postÄ™powanie wystÄ…piÅ‚ do Starosty Powiatu IÅ‚awskiego oraz do Powiatowego PaÅ„stwowego  Inspektora Sanitarnego o wyrażenie stanowiska (opinii) w przedmiocie potrzeby sporzÄ…dzenia raportu i jego zakresu.

W trakcie postępowania organy te wydały postanowienia:

 

1. Starosta Iławski- postanowienie z dnia 07.08.2006 r. Nr OŚR 7633/58/2006 w którym stwierdził brak konieczności sporządzenia raportu;

2. PaÅ„stwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny- postanowienie z dnia 13.07.2006  ZNS 4313-/R-42/06, w którym stwierdziÅ‚ brak koniecznoÅ›ci sporzÄ…dzenia raportu.

 

        Na podstawie art. 51 ust 2 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r., Prawo ochrony Å›rodowiska Dz. U. Nr 62. poz.627 z późniejszymi zmianami) w zw. z art. 123 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postÄ™powania administracyjnego ( tekst jedn. Dz. U. z 2000 r., Nr 98, poz. 1071 ze zm.), oraz  na podstawie art. 51 ust 8 pkt 2 ustaw Prawo ochrony Å›rodowiska z zwiÄ…zku z § 5 rozporzÄ…dzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2004 r., w sprawie okreÅ›lenia rodzajów przedsiÄ™wzięć mogÄ…cych znaczÄ…co oddziaÅ‚ywać na Å›rodowisko oraz szczegółowych uwarunkowaÅ„ zwiÄ…zanych z kwalifikowaniem przedsiÄ™wzięć do sporzÄ…dzenia raportu o oddziaÅ‚ywaniu na Å›rodowisko ( Dz. U. Nr. 257, poz. 2573 ze zm.)  organ odstÄ…piÅ‚ od naÅ‚ożenia obowiÄ…zku sporzÄ…dzenia raportu o oddziaÅ‚ywaniu  na Å›rodowisko przedsiÄ™wziÄ™cia.

        NastÄ™pnie zwrócono siÄ™ do Starosty IÅ‚awskiego oraz PaÅ„stwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego (pismo: GTR 7624/6/06), o wydanie uzgodnieÅ„ niezbÄ™dnych dla wydania decyzji o Å›rodowiskowych uwarunkowaniach na zgodÄ™ realizacji przedmiotowego przedsiÄ™wziÄ™cia.

Starosta IÅ‚awski  postanowieniem  z dnia 28 .08. 2006 roku oraz PaÅ„stwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny  postanowieniem z dnia 21. 08.2006 roku uzgodnili swoje uwarunkowania rozpatrywanego przedsiÄ™wziÄ™cia.

Treść uzgodnieÅ„ zostaÅ‚a uwzglÄ™dniona w pkt. 3 sentencji decyzji. 

 

W postępowaniu w sprawie oceny oddziaływania na środowisko wzięto pod uwagę następujące dowody:
- informacjÄ™ o oddziaÅ‚ywaniu planowanego przedsiÄ™wziÄ™cia na Å›rodowisko,  sporzÄ…dzonÄ… zgodnie z wymaganiami okreÅ›lonymi w art. 49 ust. 3 Prawo ochrony Å›rodowiska 27 kwietnia 2001 roku,
- Program Ochrony Åšrodowiska i Plan Gospodarki Odpadami Gminy Miejskiej Zalewo.

-stanowiska organów uzgadniających.

 

Przy dokonaniu szczegółowej analizy organ badał, czy posiada wystarczające informacje dostarczone zgodnie z wymogami art. 49 ust. 3 ustawy Prawo ochrony środowiska i stwierdził iż:
- skala i rozmieszczenie przedsięwzięcia nie powoduje negatywnego oddziaływania na środowisko.
- na przewidywanym do zajÄ™cia  terenie  nie wystÄ™pujÄ… dobra mineralne, siedliska zwierzÄ…t, pomniki przyrody podlegajÄ…ce ochronie, jak również zÅ‚oża surowców.


Realizacja inwestycji, z racji jej charakteru , nie pociąga za sobą zagrożeń, tym bardziej znaczących oddziaływań. Dotyczy to oddziaływania bezpośredniego, długoterminowego, wtórnego i kumulującego. Bezpośrednie i krótkie oddziaływania może mieć miejsce jedynie w fazie budowy. Oddziaływanie to nie wpłynie na pogorszenie stany środowiska przyrodniczego. Realizacja przewidzianej inwestycji wpłynie dodatkowo na ochronę środowiska.

W tym stanie rzeczy należało orzec, jak na wstępie.


W oparciu o art. 56 ust. 9 ustawy Prawo ochrony środowiska, decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach wiąże organ wydający decyzję, o której mogą w art. 46 ust. 4 pkt. 2-9.


Niniejsza decyzja zostaÅ‚a umieszczona w publicznie dostÄ™pnym wykazie danych  o dokumentach prowadzonym przez UrzÄ…d Miejski Zalewo.

 

 

Pouczenie

 

Od niniejszej decyzji sÅ‚uży stronom odwoÅ‚anie do SamorzÄ…dowego Kolegium OdwoÅ‚awczego w ElblÄ…gu, za moim poÅ›rednictwem w terminie  14 dni od dnia dorÄ™czenia niniejszej decyzji.

 

PowyższÄ… decyzjÄ™ należy doÅ‚Ä…czyć do wniosku o wydanie decyzji o której mowa w art.  46 ust 4 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r., Prawo ochrony Å›rodowiska Dz. U. Nr 62. poz.627 z późniejszymi zmianami).

 Wniosek ten powinien być zÅ‚ożony nie później niż przed upÅ‚ywem dwóch lat od dnia, w którym decyzja o Å›rodowiskowych uwarunkowaniach staÅ‚a siÄ™ ostateczna. W sytuacji okreÅ›lonej w art. 46 ust 4c ustawy Prawo ochrony Å›rodowiska wniosek może być zÅ‚ożony nie później niż przed upÅ‚ywem czterech lat od dnia, w którym decyzja o Å›rodowiskowych uwarunkowaniach staÅ‚a siÄ™ ostateczna.

Strony odwołujące się obowiązane są wnieść opłatę skarbową w znakach opłaty skarbowej w kwocie 5.00 PLN i 0,50 PLN od każdego załącznika.

 

 

 

OtrzymujÄ…:

  1. Starosta Powiatowy

Wydział Ochrony Środowiska

ul. Andersa 2a

14 – 200 IÅ‚awa

       2.  PaÅ„stwowy Powiatowy

            Inspektor Sanitarny

            ul. Sienkiewicza 19

            14 – 200 IÅ‚awa

       3.  UrzÄ…d Miejski

             Zalewo

             ul. CzÄ™stochowska 8 

             14 – 230 Zalewo

 

 

SprawÄ™ prowadzi:

Anna Wichert

(089) 758 83 77 wew. 26

 

 



dodane: 2006-09-01, 1564 ods³on Strona gotowa do druku
  


[ Powrót do sekcji Ogłoszenia ]




Panel aktualizacyjny   

© "Wydawnictwo WPW", C.Porycki, P.WaszeÅ›cik Sp.J. - na platformie hostingowej serwis 24.pl - bÄ™dÄ…cej wÅ‚asnoÅ›ciÄ… spółki.
GNU/GPL copyright - PHP-Nuke - web portal system.